استفاده از میسو یا خمیر سویا در رژیم غذایی | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment
میسو یا خمیر سویا یکی از غذاهای باستانی ژاپنیه که چند سال به عنوان غذای اصلی در کنار بقیه مواد غذایی مصرف شده.

میسو یه خمیر نمک داره که از تخمیر غلات (عموماً سویا) به وجود میاد و واسه هزاران سال یکی از مواد اصلی در آشپزی ژاپنیه. شما می تونین میسو رو بقیه غلات مثل: جو، برنج و جود دو سر همراه با باکتری به نام کجی جفت و جور کنین که نتیجه اون رنگا و مزه های جور واجور میسوه که در دستورپختای جورواجور به کار میره. میسو یکی از بهترین ادویه جاته که علاوه بر همه کاره بودنش دارای امتیازات زیادی واسه سلامتیه.

از میسو در خارج از ژاپن بیشتر در طبخ سوپ میسو استفاده می شه که باعث رفع خستگی، تنظیم دستگاه گوارش، مراقبت بدن در برابر زخم معده، کاهش کلسترول و فشار خون وجلوگیری از التهاب می شه. تموم این خواص به لطف اندازه بالای مواد معدنی و ویتامین E هستش.

 

شکلای جور واجور میسو

با اینکه میسو رو به یه صورت درست می کنن اما نوعای جورواجور اون از دید رنگ (کرم، قهوه ای روشن تا قهوه ای تاریک) هست که مزه اونم از کمی شیرین تا بسیار شور متغیره. رنگ روشن تر میسو نشون از کم نمکی اون داره.

البته با اینکه میسو دارای سدیم بالاییه (هر قاشق چایخوری شامل ۲۰۰-۳۰۰ میلی گرم سدیم) اما تحقیقات گذشته نشون میدن که با وجود اندازه سدیم بالا، میسو واسه دستگاه قلبی و عروقی مشکلی رو ایجاد نمی کنه و حتی باعث بهتر شدن شرایط قلبی هم می شه. دلیل این موضوع رو محققان نمی دونن اما حدس میزنن که این موضوع به خاطر وجود پروتئین خاص سویا هستش که دلیل ایجاد این اثر می شه. البته این رو هم باید در نظر داشت که افراد عموماً میسو رو به تنهایی مصرف نمی کنن و همراه با مواد مغذی دیگه مصرف می شه.

 

امتیازات مصرف میسو

 

جفت و جور کردن پروبیوتیکای لازم

از اونجا که میسو تحت تخمیر به وجود میاد و شامل پروبیوتیکای فعاله میشه گفت اثر میسو بر دستگاه گوارش درست مثل مصرف ماسته. البته مزیت میسو اینه که یه محصول لبنی نیس و واسه آدمایی که مشکل نبود هضم لاکتوز دارن بسیار به درد بخور هستش.

پروبیوتیک موجود در میسو دلیل تقویت باکتریای به درد بخور موجود در سیستم گوارشی می شه و دلیل افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شه.  

 

اثر مثبت روی فشار خون

همونجوریکه گفته شد بر خلاف اندازه بالای سدیم (نمک) در میسو اما مصرف اون دلیل کاهش فشار خون می شه. محققان دانشگاه هیروشیمای ژاپن باور دارن که سدیم موجود در میسو با سدیم موجود در نمک متفاوت عمل می کنه. این اثر به خاطر قرار داشتن دانه های سویا به مدت طولانی در جریان عملیات تخمیر اتفاق می افته. (۱۸۰ روز)

 

اثر ضد سرطان داره

از اونجا که میسو شامل ویتامین ، آنتی اکسیدان هایی مثل: اسید فنولیک، کوماریک و اسید کجیکه جای تعجبی نداره که می تونه جلوی سرطان رو بگیره. به خاطر اینکه میسو تو یه وقتی طولانی تخمیر می شه حتی اثر این آنتی اکسیدانا بیشتر هم می شه.

محققان دانشگاه هیروشیما هم اینکه فهمیدن که مصرف میسو در آدمایی که به خاطر تشعشع رادیواکتیو دچار جراحت شدن دلیل جلوگیری از رشد سلولای سرطانی می شه.

 

منبع بسیار خوب ویتامین و مواد معدنی

درست مثل بقیه مواد غذایی پروبیوتیک مانند: کلم ترش، کیمچی و کامبوچا، میسو باعث فعالیت آنزیمای خاصی که در غلات هست می شه. این موضوع اجازه میده تا مواد مغذی رو راحت تر جذب کنین. این مواد شامل: مس، مینزیم، ویتامینای B و K و فسفاته.

هم اینکه از اون جا که میسو بیشتر از سویا درست می شه باید به پروتئین موجود در اونم اشاره کرد. پروتئین درون سویا شامل تموم آمینو اسیدهای هست که واسه گیاهخواران و البته گوشت خواران قابل توجه هستش. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین سویا شامل ۲۰ درصد روغنه که واسه پایین آوردن کلسترول بد و کاهش احتمال دچار شدن به بیماریای قلبی بسیار پیشنهاد می شه.

 

مشکلات جانبی مصرف میسو

میسو و آلرژی

دانه سویا و مواد غذایی که از اون درست می شن در میان هشت ماده غذایی قرار می گیرن که در آمریکا دلیل واکنشای آلرژیک می شن. در واقع روند طولانی که واسه تخمیر میسو طی می شه دلیل می شه پروتئین موجود در اون تبدیل به پروتئینی به نام (P34) شه که انگار دلیل ایجاد واکنشا آلرژیک در بدن می شه. پس اگه به سویا آلرژی دارین بهتره میسو مصرف نکنین. البته روند تخمیر دلیل می شه تا گلوتن موجود در غلات تغییر وجود بده که واسه آدمایی که به گلوتن حساسیت دارن خبر خوبیه.

 

میسو و آکریلامید

وقتی که بعضی مواد غذایی رو می پزید، آمینو اسید موجود در اونا با شکر درون اونا عکس العمل نشون میده و آکریلامید رو شکل میدن. آکریلامید به طور بالقوه سمیه و باعث ایجاد سرطان می شه. چیپس سیب زمینی یکی از اون مواد غذاییه که شامل آکریلامیده. البته در جداول غذایی اندازه آکریل آمید موجود در میسو پایینه چون که میسو تحت گرما زیادی قرار نمی گیره و هم اینکه اندازه شکر موجود در اونم خیلی کمه.

نوزادان و مصرف میسو

یه مطالعه در ژاپن نشون میده که نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنن و دچار درماتیت آتوپیک (یه جور التهاب پوستی) می شن وقتی مادرشون از سوپ میسو استفاده می کنن، شرایط اونا بدتر می شه.

.

منبع :