استفاده از میوه ها برای درمان عفونت ادراری | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

به کار گیری میوه ها واسه درمان عفونت ادراری

تغذیه

یه راه مناسب واسه مصصون موندن از دچار شدن به عفونت ادراری، به کار گیری یه رژیم غذایی مناسب و پر از میوه ها هستش. عفونت دستگاه ادراری مخصوصا در زنان بسیار شایعه و می تونه با نشونه هایی مانند سوزش هنگام ادرار، به یه مشکل آزاردهنده تبدیل شه و همراه با فشار در ناحیه شکم، و بعضی وقتا تب با درجه گرما پایین همراه باشه. شاید میدونید، یه دوره آنتی بیوتیک و مصرف اون با تجویز دکتر منتهی به درمان عفونت ادراری می شه اما امروزه راه و چاه هایی هست، که بدون به کار گیری این داروها و با تکمیل رژیم غذایی خود با بعضی میوه ها بتونین این عفونتا رو از خود دور کرده و درمان اونا رو تقویت کنین.

به کار گیری میوه ها واسه درمان عفونت ادراری

مریضی مثانه پرکار – درمان عفونت ادراریدر درمان عفونت ادراری بعضی میوه های غنی از ویتامین ث و ترکیبات دیگه استفاده کرد که رشد باکتریا در دستگاه گوارش رو کاهش میدن. به کار گیری رژیم میوه ای ، واسه درمان عفونت باید با روش هدف دار زیر باشه :

مقادیر زیادی آب و مایعات بخورین. این کار به تمیر کردن مثانه و دستگاه ادراری کمک می کنه.

چای بابونه، دارچین و رزماری بخورین چون التهاب رو کاهش میدن.

خوردن مواد غذایی پر از آنتی اکسیدان ها مانند سیر، زنجبیل، و جعفری هم خوبه.

غذاهای مدر باعث جلوگیری از احتباس مایعات و گسترش ادرار کردن می شن، مانند مارچوبه، خیار، کرفس و چغندر.

از غذاهایی که تحریک کننده مثانه هستن، مانند قهوه و چای سبز دوری کنین.

از غذاهای ساخته شده با آرد تصفیه شده، مخمرها و قند دوری کنین.

میوه های مناسب واسه درمان عفونت ادراری ، کدوم ان؟

زغال اخته

زغال اخته در بالاترین جایگاه میوه های ضدعفونت ادراری قرار داره. پزشکان و محققان بخش تغذیه این میوه های قرمز رو بهترین اسلحه واسه حفاظت از مجاری ادراری می دانند به خاطر این که شامل خواص آنتی بیوتیکی و آنتی اکسیدانیه. این میوه های ریز حالت اسیدیته ادرار رو بیشتر کرده و به خاطر همین هر نوع باکتری رو دفع می کنن. زغال اخته از بین برنده باکتریا هستش و قبل از اونم اجازه نمی ده این عناصر مزاحم به بافتای مجاری ادراری بچسبد. پیشنهاد بر اینه که خودتون زغال اخته رو جفت و جور کرده و آب اون رو بگیرین؛ به خاطر اینکه آب زغال اختهای حاضری شامل قند زیادی هستن و ترکیبات به درد بخور خود رو از دست داده ‎ ان.

نسخه های شفا بخش پاپایا (خربزه درختی)پاپایا

پاپایا یکی دیگه از میوه های به درد بخور واسه پیشگیری و درمان عفونتای ادراریه. این میوه هم حالت اسیدیته ادرار رو بالا برده و باعث دفع باکتریا و درمان عفونت ادراری می شه. پاپایا جزو گنجینه های طبیعی و پر از آنتی اکسیدانا و ویتامین ثه. پاپایا به دلیل دارا بودن آنزیما به کاهش التهاب کمک کرده و درمون بخش است.

آب پرتقال و آب لیموترش

حتما می دونین که پرتقال و لیموترش جزو میوه های پر از ویتامین ث هستن. اگه به دنبال معجون سلامتی هستین صبحا آب دو عدد پرتقال رو با آب نصف لیموترش ترکیب کرده و بخورین. این آبمیوه طبیعی باعث مقابله با عفونت ادراری می شه. علاوه بر این آب پرتقال و لیموترش به تمیز شدن روده ها هم کمک زیادی می کنه.

تاثیر سویا، آناناس و سیب در جذب آهنآب آناناس

آناناس شامل آنزیم مفیدیه که باعث التهاب زدایی از بدن شده و واسه خلاص شدن از شر عفونت ادراری خوبه. در واقع می توان آناناس رو یه میوه دکتر دونست که لیاقت حضور روزانه در سبد میوه رو داره. پیشنهاد بر اینه که از این میوه به هر صورتی که دوست دارین(در سالاد میوه و یا به صورت آب میوه) استفاده کنین. در صورت دچار شدن به عفونت ادراری آب اون رو گرفته و بخورین.

آب انگور قرمز

انگور قرمز هم از منابع فوق العاده طبیعیه. این میوه قرمز و پرخاصیت حافظ سیستم ادراری بوده به اندازه زغال اخته کمک کننده س. اگه زیاد دچار مشکل عفونت ادراری میشین روزانه از این میوه استفاده کنین. انگور قرمز پر از آنتی اکسیدان هاست و باعث کاهش التهاب بدن می شه. آب انگور قرمز دیورتیک (ادرارآور) فوق العاده ایه که علاوه بر تامین ویتامینای بدن به بهتر شدن و درمان عفونت ادراری کمک زیادی می کنه.

منبع

شفا آنلاین

.

منبع :