استفاده از نانوذرات اکسید سریم برای درمان گندیدگی | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

: به کار گیری نانوذرات اکسید سریم واسه درمان گندیدگی

: مجله علمی ایران : محققان با به کار گیری نانوذرات اکسید سریم، روشی واسه درمان گندیدگی در بدن بداع کردن. این روش به صورت پتنتی به ثبت رسیده.

به گزارش theet ; محققان دانشگاه مارشال موفق به ایجاد روشی واسه درمان گندیدگی شدن. گندیدگی یکی از بزرگترین مشکلات در بخش سلامت و مشکلات التهابیه. در این از نانوذرات اکسید سریم استفاده شده و پتنت مربوطه به اونم به ثبت رسیده.

اریک بلوگ، استاد رشته داروسازی دانشگاه مارشال، میگه که این روش جدیدیه که در اون از نانوذرات اکسید سریم واسه مقابله با گندیدگی استفاده می شه. این روش مسیرهای تازه ای واسه مقابله با گندیدگی و مشکلات دیگه مثل بیماریای کبدی، التهاب بعد از زخم، سوختگی شدید و آسیبای نخاعی باز می کنه.

بلوگ میگه: «گندیدگی یه مشکل پیچیده و جدی در بدنه که معمولاً در جواب به عفونت ایجاد می شه و در آخر منتهی به آسیب بافتا و از کار افتادن اندام و در آخر مرگ می شه. راهبردهای درمانی عادی مثل به کار گیری آنتی بیوتیک و زنده کردن سیالی کارایی چندانی ندارن. با افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی و ظهور پاتوژنای مقاوم در برابر بعضی داروها، روشای درمانی گذشته با چالشای جدیدی روبرو شده. روش ما واسه درمان گندیدگی با به کار گیری نانوذرات اکسید سریم بدون بروز مشکل مقاومت آنتی باکتریالی می تونه استفاده بشه.»

ناندینی مون از محققان این پروژه چند مقاله جور واجور با به کار گیری یافته های این پروژه منتشر کرده. اون میگه: «الان وابستگی ما به نانومواد در زندگی غیر پزشکی در حال زیاد شدنه، اما در بخش پزشکی هنوز در مراحل اولیه قرار داره. روش ما نشون میده که نانوذرات می تونن به طور مؤثر واسه درمان گندیدگی مورد استفاده قرار گیرند. این روش نیاز به یخچال واسه نگهداری دارو نداره؛ پس گزینه عالی واسه محیطای با امکانات کمه.»

واسه به کار گیری این روش، نانوذرات به صورت وریدی به بدن تزریق می شه و بعد از وارد شدن به بدن سلولای کوپفر کبد رو مورد هدف قرار میده. اکسید سریم ماده ایه که در لنزهای چشم، کرما و صنعت خودروسازی کاربرد بزرگی داره.

.

منبع :